HESSAH AL MUBARAK REZİDANS - KUVEYT


Devam Eden ProjeProje İçeriği


Hessah Towers, kentsel bağlamı ile heybetli doğal çevresi arasındaki dinamizmi keşfeden bir mimari harikasıdır. Kendi ülkesinin vizyonu tarafından belirlenen bir emsali yanıtlayan bu iki komşu ultra-modernist ikon, sadelik, açıklık ve biçim felsefelerini keşfediyor. Proje, toplam 47.000 metrekarelik bir alan üzerinde 40 lüks şehir evi ve her biri 104 lüks daire içeren 12 katlı 2 konut binasının inşasını içermektedir.

Müşteri Talepleri


Danışman tarafından takip edilen projenin en önemli yönlerinden bazıları, enerji verimliliği ve tüm sistemlerin dairelere entegrasyonunun sağlanmasıdır. Ayrıca insanların hayatını kolaylaştıracak bir çözüm olması talep edildi.
Anahtarların (Mona ürün grupları) odaların atmosferine uygun olması için istenilen renk ve ikonlara göre tasarlanması istenmiştir.

EAE Teknoloji Çözümleri


EAE Teknoloji'nin sunduğu çözümler sayesinde aydınlatma kontrol çözümü ile enerji yönetimi sağlanacaktır. KNX Sensör ürünleri sayesinde gereksiz enerji kullanımı en aza indirilecektir. Ayrıca EAE Teknoloji tarafından geliştirilen kritik ürünlerden biri de KMG103 'tür. KNX-Modbus ağ geçidi özelliği sayesinde gereksiz cihaz kullanımının önüne geçerek proje bütçesine katkı sağlamıştır. Kulelerin perde, panjur, aydınlatma kontrol ekipmanları gibi tüm ekipmanları ve yerleri KNX ürün grubu ile tasarlanmış ve programlanmıştır.
EAE Teknoloji, çözüm odaklı ve deneyimli bir Ar-Ge ekibine sahiptir. Bu nedenle, farklı anahtar renkleri ve simgeler hızla entegre edildi ve Mona ürün grubuna tasarlandı.

Projede Kullanılan EAE Teknoloji Ürünleri


Projede toplam 2750 adet EAE Technology KNX cihazı kullanılmıştır. Kullanılan ürünlerin listesi aşağıdaki gibidir;

  • slide
  • slide
  • slide
  • slide